Bir Sayfa Seçin
Mercedes Yedek Parça

Mercedes aracınız için ihtiyacınız olan Amortisör Mesnedi tespiti için AloMercedes’teki Canlı Destek üzerinden ya da 0501 086 95 13 numaralı Whatsapp hattımız üzerinden uzman ekibimizle görüşmelisiniz. Amortisör Mesnedi siparişi vermeden önce tarafınızdan aracınızla ilgili bilgiler istenecek ve ihtiyacınızın olan parçanın tespiti yapılacaktır.

Orijinal ve yan sanayi Mercedes Amortisör Mesnedi seçenekleri tarafınıza sunulup onay alınacaktır. Amortisör Mesnedi marka seçiminde uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır.

Mercedes aracınız için en uygun olan parçaları en iyi fiyatlara almanız için ekibimiz yanınızda! Amortisör Mesnedi siparişi ödemesini Kredi Kartı veya Havale ile yapabilirsiniz. Mail order sistemi ile kredi kartına vade farksız 6 takside kadar ödeme imkanlarımız mevcut.

Ödemenin yapılması ile birlikte aynı gün gönderim seçenekleri tarafınıza bildirilecektir. Mercedes Amortisör Mesnedi tüm Türkiye’ye aynı gün kargolanabilmekte, büyük bölümüne de ertesi gün ulaşabilmektedir.

Yeriniz nerededir, Amortisör Mesnedi siparişimi elden teslim alabilir miyim?

Firmamız İstanbul Ataşehir Ferhatpaşa mahallesindedir. Amortisör Mesnedi siparişi için yerimize de gelip de alabilirsiniz. Aracınız İstanbul için herhangi bir serviste tamirde bulunuyorsa direkt olarak motorlu kurye ile gönderim hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Teslimat bilgileri için satış destek ekibimizle görüşmeniz gerekir.

Elinizde hangi Mercedes modellerinin yedek parçaları mevcut?

AloMercedes’te neredeyse tüm Mercedes modellerinin yedek parçaları mevcuttur. Üretim yılı 1990 yılı ve sonrası olan tüm Mercedes Otomobil Serileri (A Serisi, B Serisi, C Serisi, CLA Serisi, CLS Serisi, E Serisi, S Serisi); Arazi/SUV serileri (GLA Serisi, GLB Serisi, GLC Serisi, GLE Serisi, GLS Serisi, G Serisi); Spor Otomobil Serileri (SL Serisi ve AMG Serisi); Minivan/Panelvan Serileri (Vito, Citan ve Sprinter modelleri) yedek parça temininde bulunabildiğimiz Mercedes serileridir.

Sipariş vermiş olduğum Mercedes Amortisör Mesnedi aracımla uyumlu mudur?

Sipariş vermeden önce tarafınızdan aracınızla ilgili bilgiler istenmektedir. Aracınızın şasi numarası, motor ve model bilgileri doğru ürünün tespiti için önemlidir. Sonrasında Mercedes servis kataloglarından doğru ürünün tespiti yapılmaktadır. Tespit işlemlerinin doğruluğu Mercedes tarafından yayınlanan kataloglar ölçüsündedir. Aracınızda daha önce yapılmış bir modifikasyon bulunmuyorsa ürün %100’e yakın bir oranda aracınızla uyum sağlayacaktır. Nadir de olsa satış destek ekibimiz aracınıza ait Amortisör Mesnedi ürününün kendisinin resmini isteyebilmektedir. Bunun nedeni Mercedes tarafından yayınlanan kataloglardan birden fazla seçenek çıkması ve görsel olarak eşleştirme yapılmadan gönderilen ürünün uyum sağlamama olasılığıdır.

Hangi marka Amortisör Mesnedi ürününü tercih etmeliyim?

AloMercedes satış destek ekibi doğru olan Amortisör Mesnedi tespitinin ardından orijinal ve yan sanayi olarak alternatif üreticilerin fiyatlarını sizinle paylaşır. Kaliteleri hakkında bilgisini verir. Bütçenize en uygun olan en kaliteli ürünü seçmeniz için yardımcı olur. AloMercedes satış destek ekibinin deneyimi sizi doğru ürünü almanızda yönlendirecektir. Mercedes yedek parça seçimi uzmanlık ister. Sadece fiyata veya sadece markaya bakarak karar vermek aldatıcı olur. Doğru Amortisör Mesnedi ürününü doğru fiyata almak için satış destek ekibimiz yanınızda!

Mercedes Amortisör Mesnedi tespitini aracımı görmeden nasıl yapıyorsunuz?

Öncelikle AloMercedes olarak arıza tespiti yapmıyoruz. Arıza tespiti Mercedes yetkili servis veya özel servisler tarafından yapılıp tarafınıza bilgi veriliyor. Aracının ihtiyacı olan Amortisör Mesnedi servis tarafından size söyleniyor. Siz bu doğrultuda AloMercedes ile ihtiyacınız olan Amortisör Mesnedi ürününü görüşüyorsunuz. Satış destek ekibimiz Mercedes araç kataloglarından doğru parçayı tespit edebilmek için aracınızın şasi numarasını istiyor, kataloglardan doğru parçayı tespit ediyor. Bunun için tüm dünyada kullanılan en gelişmiş katalog sistemleri kullanılıyor. Şasi numaranız, Amortisör Mesnedi tespiti için en önemli madde olmakla beraber bazı durumlarda yeterli olamamaktadır. Mercedes fabrikası bazı modellerinde aynı bant üzerinden farklı günlerde çıkan araçlarında bile yedek parçalar için seçenekli montaj uygulayabilmektedir. Çok nadir olan bu durumlar için katalog sistemimiz durumu uyarı olarak bildirmektedir. Böyle durumlar için tarafınızdan ürün hakkında daha detaylı bilgi istenmektedir. Ürünün resmi istenmekte ya da seçenekleri hakkında bilgi verilmektedir. Bu aşamada aracınızı götürmüş olduğunuz servis ile de irtibata geçilip doğruAmortisör Mesnedi tespitinin yapılması seçenekler arasındadır.

Aracımın şasi numarasını nereden bulabilirim?

Her araçta bulunan ve her araç için özel olarak belirlenmiş şasi numarası aslında aracınız için pek çok bilgi içerir. Şasi numarası aracınızın kimliğidir ve otomotiv üreticileri tarafından verilir. Şasi numarası her türlü motorlu Şasi numarası 17 haneden oluşur. Harf ve rakamlar içerir. Uluslararası olarak geçerliliği olan şasi numarası VIN (Vehicle Identification Number) olarak da bilirnir.

Şasi numarası genellikle sürücü tarafında ön camın sol altında veya sürücü tarafında kapının iç kısmında yer alır. Plaka veya etiket ile yazılabilir. Bunun dışında kaput altında, motor üzerinde, plakalık kısmında ya da stepnenin bulunduğu alanda da yazıyor olabilir.

Şasi numarasına evraktan da ulaşabilirsiniz. Aracınızın ruhsatında, sigorta poliçesinde, servis veya bakım evraklarında da yer alıyor olabilir. E-devlet üzerinden üzerinize kayıtlı olan araçları sorguladığınızda da şasi numarasına ulaşabilirsiniz.

Şasi numarasını size vermem bir güvenlik açığı oluşturur mu?

Aracınızın şasi numarası aracınızın kimliğidir. Aracınızın farklı bölgelerinde yer almaktadır. Aracınız park halindeyken de aracınızın şasi numarası dışarıdan görülür şekildedir. Yolda yürürken aracınızın şasi numarasını herhangi biri cama bakarak görebilir. Ya da aracınız oto yıkamaya, oto kuaföre ya da benzeri bir işleme tabi olduğunda da şasi numaranız herkes tarafından görülecek durumdadır.

Şasi numarası aracınızla ilgili bilgileri içerir ama şasi numarasını birilerine teslim etmek bariz güvenlik açığı teşkil etmez. Aracınızın hangi kıtada, hangi ülkede üretildiği, hangi sınıfa ait olduğu ve hangi yılda üretildiği gibi bilgileri içerir. Her şasi numarası benzersiz bir numara olduğu için dünya üzerinde araçların birbirinden ayrılabilmesi için yararlı bir uygulamadır.

Herhangi bir AVM nin içinde binlerce araç park halinde bulunmaktadır ve şasi numaraları açık şekilde herkes tarafından görülecek durumdadır. Dolayısıyla herhangi bir güvenlik açığı söz konusu değildir.

Şasi numarasındaki harfler rakamlar neyi ifade eder?

Şasi numarasındaki ilk iki karakter aracın hangi kıta ve ülkede üretildiğini ifade eder. Üçüncü karakter aracın sınıfını yani otobüs mü otomobil mi kamyon mu olduğu bilgisini içerir. Dördüncü karakter ile sekizinci karakter arası sırasıyla aracın markası, motor hacmi ve motor tipini belirtir. Dokuzuncu karakter güvenlik numarasıdır. Onuncu karakter model yılını gösterir. On birinci karakter aracın üretildiği fabrikayı gösterir. En sondaki 6 karakter ise aracın seri numarasıdır.

Amortisör Mesnedi siparişim ne zaman elime ulaşır?

AloMercedes İstanbul Ataşehir merkezlidir. Ürün teslimatlarını elden alabileceğiniz gibi İstanbul içi sevkiyatlar için satış destek ekibimizle de görüşebilirsiniz. İstanbul için gün içinde kurye teslimatı yapılabilmektedir.

Eğer ürünler kargo ile gönderilecekse Mercedes Amortisör Mesnedi siparişi verdiğinizde satış destek ekibimiz size ürünün ne zaman kargolanacağı bilgisini vermektedir.

Türkiye’nin en büyük yedek parça ithalatçıları ve üreticileriyle çalışmaktayız. Ürünlerin tamamına yakını aynı gün kargolanabilmekle beraber bazı Mercedes modellerinin yedek parçaları için süreç uzayabilmektedir.

Amortisör Mesnedi siparişi için ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim?

AloMercedes’ten vermiş olduğunuz standart büyüklükte yedek parça siparişi için kargo ücreti ödemezsiniz. Satış destek ekibimiz size Amortisör Mesnedi siparişinizin tüm süreçleri hakkında bilgi verecektir. Bunun dışında Kaporta, tampon ve benzeri yüksek desili ürünler için kargo ücreti için ayrıca kargo ücreti değerlendirilecektir.

Mercedes Amortisör Mesnedi siparişim kargoda zarar görür mü?

Amortisör Mesnedi siparişiniz özenle paketlenmektedir. Kargo sürecinde yaşanabilecek olumsuzluklar göz önünde bulundurularak paketleme için balonlu naylon ve benzeri paketleme argümanları kullanılır. Ürünlerin tarafınıza problemsiz ulaşması bizim sorumluluğumuzdadır. Kargo firmaları bazı ürünlerin taşınmasını sigorta kapsamına almamaktadır. Böyle ürün grupları için tarafınıza bilgi verilmektedir.

Amortisör Mesnedi siparişi hangi kargo firmasıyla gönderilmektedir?

Vermiş olduğunuz Mercedes Amortisör Mesnedi siparişi için tarafınızla görüşülüp kargo seçenekleri sunulacaktır. Standart olarak Sürat Kargo ve Yurtiçi Kargo ile tüm Türkiye’ye gönderim sağlamaktayız. Bulunduğunuz bölgedeki kargo şubeleri tarafınızla görüşülüp ürünlerin en hızlı şekilde size ulaşması için yardımcı olunmaktadır.

Kargo ile gelen Amortisör Mesnedi siparişi ne zaman elime ulaşır?

Mercedes araçlarının yedek parçalarının büyük bölümü aynı gün kargoya verilebilmektedir. Siparişinizin alınmasından sonra tarafınıza kargo çıkışları hakkında bilgi verilecektir. Kargolar İstanbul Ataşehir ilçesinden tüm Türkiye’ye gönderilmektedir. İstanbul çıkışlı kargolar Türkiye’nin büyük bölüme ertesi gün ulaşabilmektedir. Kargolar tarafından genel kabul görmüş bir mesafe kuralı mevcuttur. Buna göre İstanbul’a 800 km mesafeli yerleşim yerlerine ürünler ertesi gün ulaşabilmektedir. Acil olarak ürünün tesliminin alınması gerekiyorsa kargp şubesinden teslim almak zaman kazandıracaktır. Sipariş verirken bu durumu satış destek ekibimize iletmelisiniz. Buna göre tarafınıza kargo bilgilendirilmesi yapılacaktır.

Mercedes Yedek Parça

Sipariş verdiğim Amortisör Mesnedi ne kadar garantilidir?

Mercedes Yedek parçaları araç üreticisi ve aftermarket üreticileri tarafından sunulmaktadır. AloMercedes’de satışı yapılan Mercedes yedek parçaları, ülke sınırları içerisinde satılan diğer ürünler gibi üreticilerin vermiş olduğu garanti şartlarıyla satışa sunulmaktadır. Ürünler ile ilgili herhangi bir arıza, aksaklık ve benzeri olumsuz durumlar karşılığında ürün üreticilerine direkt olarak müracaat edebilir, ya da sürecin takibi için bu işlemleri biz yapabiliriz. Ürünlerin tamamı garanti kapsamında olup üreticiden veya ithalatçıdan gelen raporlar doğrultusunda aksiyon alınabilmektedir.

Ne kadardır otomotiv sektöründesiniz?

Firmamız 1974 den beri otomotiv sektöründedir. Zaman içerisinde farklı otomobil markaları ve üreticileri ile çalışan firmamız Alman gruplarında en kaliteli yedek parçaları en uygun fiyatlarla sunma vizyonuna sahiptir.

Mercedes Amortisör Mesnedi parçalarını siz mi ithal ediyorsunuz?

AloMercedes bünyesinde satışta bulunan ürünler Türkiye’nin en büyük tedarikçileri ve ithalatçıları tarafından sağlanmaktadır. AloMercedes ithalat yapmamaktadır. Tüm Mercedes modellerine hitap edecek şekilde geniş bir ürün stok durumumuz mevcut. Bunun dışında sürekli gelişen otomotiv sektöründe yeni araç modellerine göre üretilen yedek parçaları da takip etmekteyiz. Yeni tedarikçiler ve ithalatçılar ile ürün grubu sürekli genişlemekte, aracınız için sunulan yedek parçalara ait farklı marka seçenekleri artmaktadır.

MERCEDES TARİHİ

Mercedes ismi nereden geliyor?

1897 yılında Fransa’nın Nice kentinde yaşayan Avusturyalı tüccar ve Avusturya Nice Başkonsolosu Emil Jellinek, Daimler fabrikasını ziyaret ederek bir otomobil satın aldı. Uluslararası finans dünyası ve aristokrasi ile iyi ilişkiler içinde olan Jellinek, Daimler otomobili ile Fransız Riviera’sında büyük ilgi topladı. Daha sonra Jelinek 1899’da 23 beygir gücünde motorla donatılmış bir Daimler yarış otomobiline büyük kızı Mercedes‘in adını vererek bu araçla Nice’de bir yarışa katıldı ve birinci oldu. Bu başarıdan sonra Jelinek, Daimler fabrikasına 36 otomobil sipariş verdi ve bu araçların “Mercedes” adını taşımalarını şart koştu.

Emil Jelinek’in elde ettiği satış başarısı üzerine Daimler, 1901 yılından itibaren ürettiği araçları “Mercedes” olarak adlandırmaya karar verdi. Mercedes İspanyolca konuşulan ülkelerde çok kullanılan bir isimdir. Kelime olarak da Mars gezegeninin İspanyolca adıdır. Lütuf ve zarafet anlamına da gelmektedir. 23 Haziran 1902 tarihinde Mercedes marka adı olarak tescil edildi. 26 Eylül 1902 tarihinden itibaren de kanunlarca koruma altına alındı.

Mercedes Amblemi nasıl oluştu?

Şirketin kurucusu Karl Benz, Deutz’daki motor fabrikasındaki görevinin ilk yıllarında, Köln ve Deutz manzaralı evinin tepesine bir yıldız amblemi koymuş, eşine yazdığı mektuplarda bu yıldızın günün birinde başarıyı ve gücü temsil edeceğini ve fabrikasının üzerinde parlayacağını söylemişti. Yıldız Daimler’in, motorlu araçların “karada, suda, havada” evrenselliğini simgelemektedir. 1909’da tescil edildi.

1916 yılında yıldızın etrafı, içinde dört küçük yıldızın ve Mercedes isminin yer aldığı bir daireye çevrildi.

1926’da Daimler-Benz birleşmesi ile Benz’in defne yapraklarından çelengi yıldızın etrafını sardı.

Mercedes Modelleri

A Serisi

Mercedes-Benz A Serisi, Mercedes-Benz’in 1997’den beri ürettiği küçük sınıftaki MPV modelidir. Mercedes-Benz daha önce otomobillerinde arkadan itişi uygularken bu modelde ilk kez önden çekiş sistemini uyguladı. İsveç’te yapılan viraj testinde takla attığı için ESP sistemi sunulmaya başlanıldı ve güvenlik eksikliği bitirildi. 2004’ün sonunda ikinci nesline kavuştu.

B Serisi

Mercedes-Benz B Serisi, A’nın bir üst serisidir. 2004’te üretime alınan Mercedes B Serisi, 2004-2012 arası üretilen W245 kasası ile çok tanınmıştır. Şu anda ünü W246 ile artmaktadır.

C Serisi

Mercedes C-Serisi, Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz tarafından, 1993 yılından bu yana Mercedes-Benz W201 modelinin yerine üretilen 4-kapılı bir kompakt sedandır. C-sınıfı, Sindelfingen ve Bremen, Almanya’daki Mercedes-Benz fabrikalarında ve diğer ülkelerdeki sayısız uydu fabrikasında üretildi. 2002 yılından 4Matic sistemi ile çalışdı.

CLA Serisi

Mercedes CLA Serisi, Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz tarafından üretilen 4-kapılı bir kompakt sedandır. 2012 yılında Concept Style Coupe adıyla ön gösterimi yapılmış, 2013 yılının Ocak ayında C117 model koduyla Kuzey Amerika Dünya Otomobil Fuarında, ardından da Osaka Otomobil Fuarında (CLA 180) tanıtılmıştır. Türkiye’de CLA 180 CDI, CLA 200 ve CLA 45 AMG 4MATIC versiyonları satılmaktadır.

CLS Serisi

Mercedes CLS Serisi, Mercedes-Benz’in 2004 yılından itibaren üretimine başladığı sedan/4-kapı coupé modelidir. Araçta 5 ve 7 ileri otomatik vites kullanılmaktadır. Aracın yakıt sistemi dizel ve benzindir. Almanya ve Meksika’da üretilmektedir. CLS modeli BMW 6,AUDİ A7 gibi S ve E arasında ara modeldir.

E Serisi

Mercedes-Benz E Serisi, Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz tarafından 1993 yılından beri üretilen bir lüks otomobildir. E Serisinin ilk modeli, ilk olarak 1993 yılında tanıtılmıştır. “E” harfi Almanca’da Einspritzmotor ‘dan (Yakıt enjeksiyonlu motor) gelmektedir. Günümüzde, W213 koduyla yeni modeli üretilmektedir.

G Serisi

Mercedes G Serisi, Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz’in 1979 yılından itibaren üretimine başladığı SUV modeldir. Bu araçların iki önemli özelliği vardır; birincisi “el yapımı” olması, ikincisi seri üretim araçlar arasında %100 diferansiyel kilidine sahip tek araç olmasıdır (ön, arka ve orta). Aracın 5 veya 7 ileri otomatik vites seçeneği vardır.

GLA Serisi

Mercedes GLA Serisi, Mercedes-Benz tarafından 2013 yılından bu yana üretilen bir kompakt lüks crossover otomobil modelidir. Araç, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılmış olup Mercedes-Benz A Serisi temellidir ve GLC Serisi’nin altında yer almaktadır.

GLB Serisi

Mercedes GLB-Serisi, 10 Haziran 2019 tarihinde Utah Park City’de Alman üretici Daimler AG tarafından tanıtılan bir ön motor, önden veya dört tekerlekten çekişli beş kapılı lüks subcompact crossover SUV. Nisan 2019’da ilk defa Şanghay Otomobil Fuarı’nda konsept otomobil halka açık olarak tanıtıldı. GLB, GLA Serisi ile daha büyük GLC Serisi SUV arasında konumlandırılmıştır.

GLC Serisi

Mercedes-Benz GLC Serisi, GLK Serinin yerini alan 2016 model yılı için 2015 yılında tanıtılan kompakt lüks bir crossover SUV’dur . Mercedes-Benz’e göre C-Serisi ile eşdeğer bir SUV dur.

GLE Serisi

Mercedes GLE Serisi, eski adıyla Mercedes-Benz M serisi Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz tarafından 1997’den beri üretilen orta boy lüks bir SUV dur. Boyut olarak, GLC Serisi ve  GLS Serisi arasında yer alır.

GLS Serisi

Mercedes GLS Serisi, eski adıyla Mercedes-Benz GL serisi, Mercedes-Benz tarafından 2006’dan beri üretilen tam boyutlu lüks bir SUV’dur. Mercedes Benz’e göre, Mercedes-Benz S Serisinin SUV eşdeğeridir.

S Serisi

Mercedes-Benz S-Serisi, Alman otomobil şirketi Mercedes-Benz ve bir bölümü de Daimler AG tarafından tasarlanan, geliştirilen ve 1954 yılından beri üretilen lüks sınıf bir sedan otomobildir

Maybach S Serisi

SL Serisi

Mercedes S Serisi, Mercedes-Benz’in 1957 yılından itibaren üretimine başladığı roadster modelidir. Araç, Almanya’da üretilmektedir. Aracın ana şirketi, 1957-1997 yıllarında Daimler-Benz, 1998-2007 yıllarında DaimlerChrysler, 2008 yılından itibaren Daimler AG yapmıştır.

AMG GT Serisi

Mercedes AMG, Mercedes-Benz’in yüksek performanslı araçlar üreten yan kuruluşudur. Şirket 1967 yılında kurulmuş olup başlangıçta bağımsız bir mühendislik firması olarak Mercedes araçlarını geliştirmekteyken 1999’da Daimler AG tarafından satın alınmıştır. AMG bağımsız olarak Mercedes-Benz AMG araçlarını tasarlamakta ve üretmektedir. Şirketin merkezi Affalterbach’te yer almaktadır.